TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Beton komórkowy

Beton komórkowy

Domy "OSIEDLA SIELANKA" budowane są przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i najlepszych materiałów, wytwarzanych przez wiodących producentów branży budowlanej w kraju i na świecie. Przykładem, że tak jest w rzeczywistości a nie tylko w reklamie Puszcza oczko jest m.in.  materiał z którego wykonujemy wszystkie ściany naszych domów, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne: beton komórkowy.
Producentów tego materiału jest wielu, ale nasz dostawca to europejski lider tej branży: H+H Polska, która należy do duńskiej Grupy H+H, potentata i czołowego "gracza" w całej Europie. Budujemy na ich najlepszym produkcie z całej linii tego typu materiałów: bloczku H+H GOLD+.

H+H, Ytong to marki jednego rodzaju materiału konstrukcyjnego: betonu komórkowego, materiału z dużymi tradycjami, wynalezionego w 1923 roku. Efektem ciągłego rozwoju technologi jego wytwarzania jest dzisiejszy produkt, który dzięki swoim właściwościom materiałowym idealnie spełnia najwyższe wymagania nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa:

1. Najcieplejszy materiał ścienny.
 Wśród wszystkich materiałów konstrukcyjnych do wykonywania murów beton komórkowy jest materiałem o najwyższej izolacyjności cieplnej. Wyższą izolacyjność cieplną mają wyłącznie materiały niekonstrukcyjne, np. wełna mineralna, czy styropian. Gdy współczynnik przewodzenia ciepła dla żelbetu to 1,7, klinkieru 1,05, klasycznej cegły ceramicznej 0,82, a pustaka ceramicznego 25P+W to 0,30, to dla betonu komórkowego nawet tylko 0,10. Lepiej nawet od drewna które ma 0,16. Tak dobry poziom izolacyjności termicznej pozwala m.in. stosować mniejsze dodatkowe ocieplenia, a co za tym idzie uzyskujemy lepszy wygląd budynku ze względu na brak głębokich wykuszy okiennych (efekt "zamku").

2. Zdrowy, bezpieczny i ekologiczny. 
Beton komórkowy produkowany jest tylko z naturalnych surowców, nieszkodliwych dla zdrowia: piasku, wapna, cementu i wody. Dzięki temu posiada najniższy poziom promieniotwórczości wśród wszystkich dostępnych materiałów ściennych. Pory w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza wewnątrz budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Zapobiega to zawilgoceniu ścian, rozwojowi pleśni i grzybów oraz utrzymuje wilgotność powietrza na stałym, optymalnym dla człowieka poziomie. Jego zalety ekologiczne ujawniają się już od momentu rozpoczęcia procesu produkcji, ponieważ do jego wytworzenia, w grupie materiałów konstrukcyjnych, konieczna jest najmniejsza ilość przetworzonej energii.

3. Dobry izolator akustyczny.
Ściany wykonane z betonu komórkowego mają większą zdolność tłumienia dźwięków w porównaniu do innych materiałów budowlanych o tej samej gęstości. Dzięki temu ściany wykazują dobrą izolacyjność akustyczną i zapewniają spokojne, komfortowe mieszkanie oraz pewne zabezpieczenie przed uciążliwymi dźwiękami pochodzącymi zarówno spoza, jak i z wewnątrz budynku.

4. Trwały i przyjemny w użytkowaniu na wiele pokoleń.
Beton komórkowy nie starzeje się. Jest odporny na korozję chemiczną i biologiczną oraz na działanie pleśni, bakterii oraz kwaśnego deszczu w regionach przemysłowych. Skład chemiczny betonu komórkowego, zawierający wapno, eliminuje  powstawanie wykwitów i wysoleń, grzybów oraz szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Beton komórkowy zachowuje swoje właściwości w niezmienionym stanie przez cały okres użytkowania budynku. Ściany z niego wykonane zapewniają przyjemny mikroklimat wnętrza i wpływają korzystnie na samopoczucie domowników, stwarzając odpowiednie warunki zarówno do pracy jak i odpoczynku. Dzięki akumulacyjności termicznej ściany z betonu komórkowego magazynują i oddają ciepło w zależności od temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku, utrzymując ją na stałym poziomie. Proces ten zachodzi zarówno w cyklu dobowym, jak i rocznym. Zimą ściany zabezpieczają budynek przed gwałtownym wychłodzeniem, a latem jego nadmiernym przegrzaniem.

5. Odporny na mróz, ogień, przyjazny i łatwy w użytkowaniu i jeszcze wiele innych cech które przemawiają za jego wyborem.

Dociekliwi znajdą bardzo dużo informacji szczegółowo opisujących ten materiał. Wymieniamy tu tylko najważniejsze cechy, a powyższe informacje zostały przygotowane na podstawie:
1. Opracowania Stowarzyszenia Producentów Betonów "Prawie wszystko o betonie komórkowym" (pdf, 2,6 MB),
2. Informacji naszego dostawcy: H+H Polska zamieszczonych na stronie "Dlaczego beton komórkowy" ,
3. Przykładowej, jednej z wielu internetowych stron o tym materiale: Prawdy i mity o betonie komórkowym.

 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013_PRODUKT          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014_BRONZ           OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015_SREBRO

  OSIEDLE_SIELANKA_Gazele_Biznesu_2014

Powrót na górę