TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Pierwsze fundamenty i ściany.

Pierwsze fundamenty i ściany.

"OSIEDLE SIELANKA" 22.12.2016

Korzystając z dogodnych warunków pogodowych realizujemy zaplanowany harmonogram prac.

W nowej części ulicy Reta Śmiłowicka oraz przyszłej ulicy osiedlowej wykonaliśmy planowany zakres prac drogowych, możliwych do wykonania o tej porze roku. Poza przygotowaniem podłoża i ułożeniem krawężników została wykonana infrastruktura podziemna, zapewniająca przyszłym mieszkańcom "OSIEDLA SIELANKA" wszystkie media oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Nawierzchnie końcowe, kostkowa na ulicy osiedlowej i asfaltowa na drodze publicznej, zostaną wykonane, ze względów technologicznych, już po zimie.

Na terenie osiedla wykonywane są fundamenty kolejnych domów. To teraz absolutny priorytet, aby korzystając z braku mrozów wykonać ich jak najwięcej, ponieważ to najbardziej "czuły" na temperaturę etap realizacji każdego domu. Zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną i możliwościami technicznymi, to co nad ziemią można realizować również w warunkach zimowych, ale wszystko co w ziemi może być wykonane tylko do czasu jej zamarznięcia, przy niewielkich mrozach. Wylane fundamenty zasypywane są piaskiem a następnie ocieplane i zabezpieczane przeciw wilgoci. Niezbędne materiały do tych prac są już na budowie.
Im więcej wykonanych fundamentów tym więcej możliwości kontynuowania prac w zimowym okresie. Na tym zależy większości klientów którzy już zdecydowali się na zamieszkanie na "OSIEDLU SIELANKA" - planują wykorzystać lato 2017 na realizację prac wykończeniowych.
Równolegle powstają pierwsze ściany domów. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i spoiw pozwala realizować ten zakres prac przez całą zimę, a jedynym zagrożeniem ich kontynuacji, do czasu wykonania dachów, są opady śniegu. 

To najlepszy czas na decyzje zakupowe jeśli myślicie Państwo nad dopasowaniem wybranego domu do indywidualnych potrzeb. Wprowadzenie zmian, nawet tak radykalnych jak przeniesienie lokalizacji kuchni czy łazienki parteru, dodanie oddzielnego WC dla gości, kosztuje najmniej gdy wiemy o nich na tak wczesnym etapie realizacji, ponieważ przyłącza kanalizacji są wykonywane na już poziomie fundamentów. Zmiana ich położenia, wprowadzenie dodatkowych, gdy jeszcze nie są wykonane, odbywa się bezkosztowo. Później są to już przeróbki zrealizowanych prac, co zawsze wiąże się z jakimiś kosztami. Dlatego, dosłownie, nie warto czekać !

Zamknięte rachunki powiernicze, które w 100% zabezpieczają Państwa środki oraz konieczność dokonania płatności, prawie całej należności, dopiero przed aktem przenoszącym oznaczają spokój, komfort i wygodę. Wystarczy wpłata o wartości poniżej 10% ceny domu aby wybrany budynek powstał w uzgodnieniu z Państwem i Państwa oczekiwaniami !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z naszą aktualną ofertą

Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zapraszamy do spotkania na "OSIEDLU SIELANKA"  w Tarnowskich Górach aby tam pokazać co i jak zbudujemy w Mikołowie Śmiech.

 

Więcej w tej kategorii: « Zielone otoczenie
Powrót na górę