TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Platynowe ciepło

Platynowe ciepło

"OSIEDLE SIELANKA" 05.03.2013

Domy"OSIEDLA SIELANKA", w platynowym standardzie wykonywane są, od podstaw, zgodnie z zaleceniami projektowania i budowy energooszczędnych domów, opracowanymi przez Krajową Agencję Poszanowania Energii.

Technologie i materiały muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy, których efektem końcowym jest zminimalizowanie kosztów ogrzewania oferowanych domów. Jednak tu liczy się nie tylko końcowy parametr zapotrzebowania energii cieplnej na m2, ale ważny jest cały proces budowy tego typu domu.

Jednym z elementów tej układanki są specjalne wymogi dotyczące sposobu prowadzenia, układania i ocieplania wszystkich wewnętrznych instalacji c.o. i wod.-kan.. Stosowane ociepliny są ponad dwukrotnie grubsze od standardowych, stosowanych w zwykłych budynkach, które są powszechnie oferowane na rynku deweloperskim, nierzadko jako "energooszczędne". 

To kolejny element, po pasywnych oknach, grafitowych ociepleniach i wentylacji mechaniczej z rekuperacją, platynowego standardu energooszczędnych domów "OSIEDLA SIELANKA". 

W lutym prowadziliśmy m.in. intensywne prace wewnątrz budynków. Ocieplaliśmy całą konstrukcję budynków, układaliśmy wewnętrzne instalacje, w tym instalacje ogrzewania podłogowego i na koniec wykonywaliśmy wylewki betonowe pod podłogi.

Powrót na górę