TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Certyfikaty, ulice

Certyfikaty, ulice

"OSIEDLE SIELANKA" 05.10.2013

Energooszczędność domów "OSIEDLA SIELANKA" jest bezwględnym priorytetem i naszym wyróżnikiem z całej oferty rynkowej.  Wśród wielu atutów naszej oferty jest to, niewątpliwie, ważny powód decyzji naszych klientów o zostaniu mieszkańcem "SIELANKI". Lokalizacja, jakość domów, ich funkcjonalność i warunki zakupowe również przemawiają na naszą korzyść, ale ten jest zwykle stawiany na pierwszym miejscu. Dlatego tak ważne dla klientów są nie tylko nasze obietnice, jakie ciągle słyszą również gdzie indziej, ale realne fakty.
O tym, że nie są to "puste" slogany marketingowe, zapewnienia bez pokrycia, tylko faktyczne walory naszej oferty, świadczą zdjęcia na naszym Fotoblogu, pokazujące, od fundamentów, jak powstają domy, jakie materiały i technologie są faktycznie używane do ich budowy. 
Realność energooszczędności potwierdzają również oficjalne dokumenty i certyfikaty, wydawane wg. najnowszych wymagań, zawartych w nowych zaleceniach Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Wymagania i testy, jakie muszą przejść domy, ubiegające się o taki certyfikat, są nieporównywalnie wyższe niż przy standardowych "Świadectwach Charakterystyki Energetycznej". Certyfikaty oparte są nie tylko na teoretycznych wyliczeniach, ale również na rygorystycznych, komisyjnych testach każdego budynku.

Jednym z najważniejszych jest próba szczelności budynku. W jej trakcie, szczególnie na etapie wytworzenia podciśnienia w badanym budynku, wykazywane są wszelkie, nawet najmniejsze jego nieszczelności. Do lokalizacji takich miejsc wykorzystywana jest m.in. kamera termowizyjna.
Gdy myślimy o szczelności domu, powodach utraty ciepła i wysokich rachunów za ogrzewanie to pierwsze podejrzenia kierujemy do okien, drzwi, nawiewów. Tymczasem niekontrolowanych źródeł ucieczki ciepła z budynku jest zdecydowanie więcej. Prawidłowo wykonane badanie szczelności jest do tego stopnia dokładne, że pokazuje np. mikronieszczelności powstające w trakcie realizacji sieci elektrycznych budynku. Są one w każdym domu i w każdej instalacji elektrycznej. Dzięki temu badaniu, po ustaleniu miejsc przewiewów są one dodatkowo uszczelniane pianką.

Podstawą komfortu i zdrowego miejsca do życia jest dobrze wentylowany dom. Istotą jest aby wymiana powietrza w naszym domu odbywała się w sposób maksymalnie kontrolowany. To mieszkańcy mają decydować, a nie wady konstrukcji (czyli dziury, nieszczelności) czy mamy mieć więcej czy mniej powietrza z zewnątrz. I to właśnie jest celem takich działań - uzyskanie szczelnego budynku z kontrolowaną, poprzez system wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła, wymianą powietrza. W ten sposób nasi mieszkańcy mają świeże powietrze wewnątrz domu bez utraty ciepła - którego wytworzenie jest co droższe !

Żaden standardowy budynek, również nowy, budowany zgodnie z aktualnymi normami, które są już mocno przestarzałe, nie ma możliwości osiągnięcia takich parametrów i uzyskania takich certyfikatów, a co za tym idzie nie osiągnie tak wysokich parametrów energooszczędności.

Domy "OSIEDLA SIELANKA" to faktycznie energooszczędne budynki, spełniające przyszłe wymagania i dające realne oszczędności w sezonach grzewczych, które są coraz dłuższe !

Tymczasem, korzystamy z pięknej pogody i m.in. wykonujemy nawierzchnię ulic. Tam, gdzie jeszcze tydzień temu (co można łatwo sprawdzić na poprzednim wpisie) była podsypka teraz są już ułożone kostki. Elewacje ogródkowe zespołów segmentów szeregowych są w całości gotowe.  

 

Więcej w tej kategorii: « Ulice, kolejne domy Sielankowy dzień »
Powrót na górę