TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
Pozytywne otoczenie

Lokalizacja naszych domów pozwala cieszyć się urokami natury, zielenią i spokojem.

W bliskim sąsiedztwie możemy cieszyć się urokami natury i zielenią. Poniżej informacje o wybranych miejscach dających wiele możliwość relaksu i odprężenia.

Park Repecki

Park Repecki oddalony o niespełna 500 m. Jest to zadbany kompleks leśny, o powierzchni 188 ha, leżący pomiędzy Starymi Tarnowicami, a Reptami, wchodzący w skład ustanowionego na tym obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Cechą charakterystyczną istniejących tam drzewostanów jest ich naturalny charakter, wyróżniający się wielopiętrową i wielowiekową strukturą. Około 2/3 całego lasu stanowią drzewostany, których wiek przekroczył 100 lat. Jest to największe na Śląsku i jedno z najbardziej interesujących skupień drzew pomnikowych w Polsce. Stwierdzono tu 110 drzew kwalifikujących się do objęcia ochroną jako pomniki przyrody. Na tym obszarze występuje również szereg ptaków lęgowych.

Jest to nie tylko piękne miejsce, ale również doskonały teren dla miłośników aktywnych form wypoczynku w każdym wieku. Jogging, nordic walking, biegówki, wszelkie formy kolarstwa to tylko niektóre możliwości utrzymywania dobrej kondycji. Na portalu Traseo.pl przykład trasy "Jogging w parku repeckim".

Zamek w Starych Tarnowicach

Zamek w Starych Tarnowicach oddalony 300 m. Wybudowany w latach 1520-1570 przez rodzinę Włodyków, przebudowywany wielokrotnie w wiekach XVIII i XIX. Ma kształt czworoboku złożonego z czterech skrzydeł zgrupowanych wokół przypominającego kwadrat dziedzińca. Obiekt jest kompletnie odrestaurowany, zawiera hotel, stylową restaurację i mały park.

Leśniczówka

Leśniczówka wraz z klimatyczną, dobrze znaną restauracją, oddalona jest o około 500 m.

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Sztolnia Czarnego Pstrąga oddalona o około kilometr. Jest to 600-metrowy fragment najdłuższej tarnogórskiej sztolni odwadniającej, wydrążonej w latach 1821-1834. Trasa turystyczna znajduje się pomiędzy szybami „Ewa” i „Sylwester”, którymi do sztolni schodzi się po krętych schodach na głębokość 20 lub 30 metrów. Podczas wycieczki, która odbywa się łodziami, podziwiać można uroki podziemnego świata m.in. stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej.

Więcej o sztolni m.in. na stronie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Dolina Dramy

Dolina Dramy oddalona o kilkaset metrów. Na terenie zabytkowego kompleksu leśnego w Reptach, dolina Dramy ma charakter swego rodzaju korytarza leśnego, otoczonego głównie gęstymi ścianami starodrzewu bukowego, podłoże stanowią szuwary i roślinność trawiasta. Ten odcinek doliny jest szczególnie malowniczy z uwagi na łagodne meandry rzeki Dramy.

Zbrosławice Ośrodek Jeździecki

Zbrosławice Ośrodek Jeździecki położony w odległości około 4 km. Na terenie ośrodka jeździeckiego znajdują się: 3 kryte ujeżdżalnie, 2 stajnie na około 60 koni, noclegi w domkach fińskich oraz jadłodajnia.

Park Wodny

Park Wodny położony w odległości około 2 km. Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i największy na Śląsku, o powierzchni zabudowy 4006 m2, powierzchni użytkowej 9055 m2 i kubaturze 47 tys. m3. Funkcjonuje w nim: 25-metrowy basen sportowy, basen z fal morskich, basen rzeka, basen solanka, basen do nauki pływania, kompleks basenów rekreacyjnych z miejscami przeznaczonymi do masażu podwodnego, 3 różnej długości oraz średnicy zjeżdżalnie wodne oraz sauny, siłownia, gabinety odnowy biologicznej i sale do ćwiczeń.

Rezerwat Segiet

Rezerwat Segiet w odległości około 4 km. Rezerwat położony jest na zboczu Srebrnej Góry.

Dolomity-Sportowa Dolina

Dolomity-Sportowa Dolina w odległości około 4 km. Jedyne całoroczne centrum narciarskie na Śląsku powstałe w wyrobisku w którym wydobywano dolomity. Do dyspozycji narciarzy są trzy całoroczne trasy narciarskie o łącznej długości 700 m.

Zalew Chechło-Nakło

Zalew Chechło-Nakło w odległości około 6 kilometrów. Jezioro o I klasie czystości wody pełni jedynie funkcje rekreacyjne; piaszczyste plaże, możliwość kąpieli, bardzo ładne tereny spacerowe po pobliskich lasach, okazja do wędkowania, liczne ośrodki wypoczynkowe czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym.

Tarnowskie Góry posiadają wiele atrakcyjnych miejsc służących wypoczynkowi i rekreacji. Więcej informacji można znaleźć m.in. pod poniższymi linkami:

Zwiedzajmy.pl

PolskieKrajobrazy.pl

trasyrowerowe.pl

tarnowskiegory.one.pl

odkryj.pl

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013_PRODUKT          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014_BRONZ           OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015_SREBRO

  OSIEDLE_SIELANKA_Gazele_Biznesu_2014

Powrót na górę