TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

SIELANKOWA Energooszczędność

Dom XXI wieku to dom energooszczędny. Nie ma innej możliwości.
Dlatego tylko takie domy oferujemy na "OSIEDLU SIEANKA" ! 

Energooszczędność

"OSIEDLE SIELANKA" to przede wszystkim FAKTYCZNA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ. Faktyczna, a nie tylko deklarowana. Projektując nasze domy energooszczędne, nad ekonomicznym wykorzystaniem energii myślimy na każdym kroku, stosujemy nowoczesne rozwiązania i bardzo dobre gatunkowo materiały:

  • Zarówno ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne budujemy z bloczków z betonu komórkowego H+H, w ich najlepszej wersji H+H GOLD+,
  • Ocieplenia każdego domu rozpoczynają się już od fundamentów a kończą na poddaszach,
  • Ściany zewnętrzne ocieplamy grafitowym styropianem, o współczynniku przewodzenia ciepła (Λ) 0,033,
  • Poddasza ocieplamy wełną mineralną,
  • Przeszklenia to trójszybowe okna, z szybą o współczynniku Ug=0,5 W/m2K W/m2K, osadzone w 6-cio komorowych profilach,
  • Wszystkie "Sielankowe" domy energooszczędne wyposażone są (w ramach stanu deweloperskiego - bez jakiejkolwiek dopłaty) w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją, zapewniającą odzysk ciepła z wymienianego powietrza.
  • We wszystkich domach "OSIEDLA SIELANKA" źródłem ciepła są markowe, nowoczesne, kondensacyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania.

To wszystko wykonane z materiałów wiodących producentów, projektujących i produkujących specjalnie dla nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa.

Gwarancją jakości wykonanych prac jest nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji nowoczesnych, energooszczędnych obiektów mieszkalnych. W trakcie realizacji II i III etapu "OSIEDLA SIELANKA" w Tarnowskich Górach, jako pierwsi w Polsce, uzyskaliśmy certyfikaty NF15 i 40 Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Każdy dom "OSIEDLA SIELANKA", przed przekazaniem przyszłym mieszkańcom, poddawany jest próbie szczelności powietrznej budynku. To jedyny, efektywny sposób, na wyłapanie ewentualnych miejsc ucieczki ciepła w sezonie grzewczym. Jakże drogiego ciepła !
Więcej informacji i zdjęć pokazujących, że nie tylko opowiadamy, ale faktycznie to realizujemy, znajdziecie Państwo na pozostałych stronach tego serwisu.

Takie rozwiązania, które otrzymujecie Państwo, bez żadnych dopłat, w standardzie deweloperskim "OSIEDLA SIELANKA", zdecydowanie ograniczają zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu, stanowiąc dowód naszego autentycznego zaangażowania w stworzenie dla Państwa wyjątkowo przyjaznego i energooszczędnego miejsca do życia. Oferta naszych nieruchomości to świetna alternatywa dla nieruchomości w miastach: Katowice, Ruda Śląska, Zabrze czy Bytom.

Koszty utrzymania 

Rosnące koszty cen nośników energii i coraz dłuższe sezony grzewcze decydują o tym, że zapotrzebowanie budynku na energię, konieczną do jego ogrzania, już jest ważne, a z biegiem czasu i kolejnymi podwyżkami cen nośników energetycznych, będzie coraz ważniejsze.
Zakup każdego domu to nie tylko początkowe wydatki, choć te są największe, ale również późniejsze koszty jego eksploatacji i komfortu mieszkania. Od energooszczędności Państwa domu zależy czy, gdy na zewnątrz będzie zimno, to w domu będzie niewiele cieplej, a wszyscy będziecie chodzić ubrani na "cebulkę", lub czy będzie "normalne" ciepło, takie jak lubicie i potrzebujecie, pozwalające na komfortowe przebywanie w pomieszczeniach, a jednocześnie nie rujnujące Państwa finansów. To właśnie te cechy budynku będą miały kluczowe znaczenie dla Państwa budżetów domowych.

Domy energooszczędne "OSIEDLA SIELANKA" dają możliwość osiągnięcia minimalnych kosztów eksploatacji. Jednak końcowy wynik zależy wyłącznie od Państwa indywidualnych preferencji np. dotyczących temperatury w pomieszczeniach, czasów grzania i sposobu korzystania z domu. Dlatego świadomie nie podajemy konkretnych wartości w "zł". Stwierdzenia typu "koszt ogrzewania naszego domu to ..... zł miesięcznie" to tylko i wyłącznie marketing. Skąd podający taką wartość wie czy w domu, w sezonie grzewczym, będzie 19 czy 24 stopnie C ? Czy będzie grzany "non stop" czy też z użyciem programów automatyki pieca, wyłączających ogrzewanie na czas snu lub planowych nieobecności np. wyjść do pracy, wyjazdów itp. ?

Dobra inwestycja

Zakup domu to nie tylko zadbanie o miejsce do życia. To również normalna, finansowa inwestycja rodzinna. Nasz majątek, przyszły kapitał rodziny, przyszłość naszych bliskich.
Gdy nadejdzie moment sprzedaży Państwa domu, to jego energooszczędność będzie kluczem do sukcesu lub porażki finansowej. Trzeba być świadomym, że od 2021 roku takie parametry zapotrzebowania na energię, jakie już teraz oferujemy na "OSIEDLU SIELANKA", będą obowiązkowe. Teraz spełniają je nieliczne oferty deweloperskie a w 2021 większość nowych domów będzie je spełniała i to z nimi będziecie konkurowali szukając nabywców. Wtedy nie będzie się liczyć fantazyjny dach domu, z mnóstwem załamań i skosów we wnętrzach (a jeśli już to na "minus"), wielkość kuchni, pokoi itp.. Państwa potencjalny klient będzie prosił o certyfikaty energetyczne budynku i np. udostępnienie rocznych rachunków związanych z bieżącą eksploatacją oferowanego domu. I na tej podstawie będzie podejmował decyzję.

Przy sprzedaży, domy energooszczędne "OSIEDLA SIELANKA", już teraz spełniające przyszłe, obowiązkowe normy, pokażą Państwu swój kolejny atut: zachowają swoją wartość. Nie będziecie musieli akceptować znacznego i odczuwalnego dla Waszych finansów, spadku wartości tej inwestycji, wynikającego z przestarzałej technologii, dawno nieaktualnych norm i wynikającego z tego wysokiego kosztu życia w takim domu.

Żaden dom z rynku wtórnego, budowany według dawnych norm i teraz docieplany nie ma na to szans. Katowice, Zabrze czy Ruda Śląska obfitują w domy na sprzedaż, które wykonaniem odbiegają znacząco od nowoczesnego budownictwa na Osiedlu Sielanka. Również domy energooszczędne z rynku pierwotnego, ofert deweloperskich uczciwie spełniające dzisiejsze normy domów energooszczędnych, nie zachowają swojej wartości, bo nie mogą - to już będą zupełnie inne wymagania. Wymagania zdecydowanie ostrzejsze i szersze, uwzględniające nie tylko końcowe zapotrzebowanie na energię, klasę materiałów, ale również technologię budowy domu sposób prowadzenia instalacji rozprowadzających ciepło, ciepłą wodę itp. To są elementy, które również mają wpływ na energooszczędność budynku, wejdą w przyszłości do nowych norm, ale są już pokazane w wytycznych dla energooszczędnego budownictwa, opracowanych przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Takie elementy można wprowadzić wyłącznie na etapie powstawania budynku, nie gdy już stoi. I my je właśnie już stosujemy! Oferta energooszczednych domów na Osiedlu Sielanka dedykowana jest dla mieszkańców miast m. Ruda Śląska, Bytom, Zabrze, Katowice i okolice. To idealne miejsce do życia z dala od miejskiego zgiełku, jednak w komfortowej odległości od dużych aglomercji w których podejmujemy zatrudnienie. Nowoczesne Osiedle Sielanka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających nabywców.

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013_PRODUKT          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014_BRONZ           OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015_SREBRO

  OSIEDLE_SIELANKA_Gazele_Biznesu_2014

Powrót na górę