TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

SIELANKOWA Energooszczędność

Dom XXI wieku to dom energooszczędny. Nie ma innej możliwości.
Dlatego tylko takie domy oferujemy na "OSIEDLU SIELANKA" ! 

Energooszczędność

"OSIEDLE SIELANKA" to przede wszystkim FAKTYCZNA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ. Faktyczna, a nie tylko deklarowana. Projektując nasze domy energooszczędne, nad ekonomicznym wykorzystaniem energii myślimy na każdym kroku, stosujemy nowoczesne rozwiązania i bardzo dobre gatunkowo materiały:

 • Zarówno ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne budujemy z bloczków z betonu komórkowego H+H,
 • Ocieplenia każdego domu energooszczędnego rozpoczynają się już od fundamentów a kończą na poddaszach,
 • Ściany zewnętrzne ocieplamy grafitowym styropianem, o współczynniku przewodzenia ciepła (Λ) 0,033,
 • Poddasza ocieplamy wełną mineralną,
 • Przeszklenia to trójszybowe okna, z szybą o współczynniku Ug=0,5 W/m2K W/m2K, osadzone w 6-cio komorowych profilach,
 • Wszystkie "Sielankowe" domy energooszczędne wyposażone są (w ramach stanu deweloperskiego - bez jakiejkolwiek dopłaty) w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją, zapewniającą odzysk ciepła z wymienianego powietrza.
 • We wszystkich domach energooszczędnych "OSIEDLA SIELANKA" źródłem ciepła są markowe, nowoczesne, kondensacyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania.

To wszystko wykonane z materiałów wiodących producentów, projektujących i produkujących specjalnie dla nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa.

Gwarancją jakości wykonanych prac jest wieloletnie doświadczenie dewelopera II-Inwestycje CL z miejscowości Katowice w realizacji nowoczesnych, energooszczędnych obiektów mieszkalnych. Realizując etap III naszego osiedla, jako pierwsi w Polsce, uzyskaliśmy certyfikaty NF15 i 40 Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Każdy dom energooszczędny "OSIEDLA SIELANKA", przed przekazaniem przyszłym mieszkańcom, poddawany jest próbie szczelności powietrznej budynku. To jedyny, efektywny sposób, na wyłapanie ewentualnych miejsc ucieczki ciepła w sezonie grzewczym. Jakże drogiego ciepła !
Więcej informacji i zdjęć pokazujących, że nie tylko opowiadamy, ale faktycznie to realizujemy, znajdziecie Państwo na pozostałych stronach tego serwisu. Zapraszamy również do siedziby dewelopera II-Inwestycje w Katowicach, gdzie możemy osobiście przedstawić Państwu nasze domy energooszczędne.

Takie rozwiązania, które otrzymujecie Państwo, bez żadnych dopłat, w standardzie deweloperskim "OSIEDLA SIELANKA", zdecydowanie ograniczają zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu, stanowiąc dowód naszego autentycznego zaangażowania w stworzenie dla Państwa wyjątkowo przyjaznego i energooszczędnego miejsca do życia. Oferta naszych nieruchomości to świetna alternatywa dla nieruchomości w miastach: Katowice, Ruda Śląska, Zabrze czy Bytom.

Koszty utrzymania 

Rosnące koszty cen nośników energii i coraz dłuższe sezony grzewcze decydują o tym, że zapotrzebowanie budynku na energię, konieczną do jego ogrzania, już jest ważne, a z biegiem czasu i kolejnymi podwyżkami cen nośników energetycznych, będzie coraz ważniejsze.
Zakup każdego domu to nie tylko początkowe wydatki, choć te są największe, ale również późniejsze koszty jego eksploatacji i komfortu mieszkania. Od energooszczędności Państwa domu zależy czy, gdy na zewnątrz będzie zimno, to w domu będzie niewiele cieplej, a wszyscy będziecie chodzić ubrani na "cebulkę", lub czy będzie "normalne" ciepło, takie jak lubicie i potrzebujecie, pozwalające na komfortowe przebywanie w pomieszczeniach, a jednocześnie nie rujnujące Państwa finansów. To właśnie te cechy budynku będą miały kluczowe znaczenie dla Państwa budżetów domowych.

Domy energooszczędne "OSIEDLA SIELANKA" dają możliwość osiągnięcia minimalnych kosztów eksploatacji. Jednak końcowy wynik zależy wyłącznie od Państwa indywidualnych preferencji np. dotyczących temperatury w pomieszczeniach, czasów grzania i sposobu korzystania z domu. Dlatego świadomie nie podajemy konkretnych wartości w "zł". Stwierdzenia typu "koszt ogrzewania naszego domu to ..... zł miesięcznie" to tylko i wyłącznie marketing. Skąd podający taką wartość wie czy w domu, w sezonie grzewczym, będzie 19 czy 24 stopnie C ? Czy będzie grzany "non stop" czy też z użyciem programów automatyki pieca, wyłączających ogrzewanie na czas snu lub planowych nieobecności np. wyjść do pracy, wyjazdów itp. ? W naszych informacjach opieramy się na standardach, podających obiektywne parametry zapotrzebowania na energię, do celów ogrzewania i wentylacji (EUco), wg. kryteriów NFOŚiGW, zgodnych z wytycznymi UE. Wystarczy porównanie odpowiedniego parametru wg. standardu NF15/NF40/Energooszczędny PL/standard/dom do 2000 r. i samodzielne wyciągnięcie wniosków.

Zalety domów energooszczędnych  

Domy energooszczędne wyróżniają się wieloma zaletami w porównaniu z budynkami tradycyjnymi realizowanymi w regionie w mieście m. in. Katowice, Ruda Śląska czy Zabrze. Rozważając zakup domu należy bezwzględnie wziąć pod uwagę:

 • komfort cieplny – poziom komfortu cieplnego jest zawsze uzależniony od wielu czynników m. in. temperatury i wilgotności powietrza praz temperatury powierzchni przegród. Domy energooszczędne zbudowane na "OSIEDLU SIELANKA" posiadają ciepłe, szczelne przegrody. Nasze budynki wyróżniają się niskimi współczynnikiem przenikania ciepła U. Wszystkie domy energooszczędne na osiedlu zostały zbudowane z zastosowaniem wysokich jakościowo materiałów. Ograniczyliśmy występowanie mostków cieplnych, by maksymalnie zmniejszyć straty ciepła. Wysokiej klasy stolarka okienna sprawia, że nie występuje u nas przyokienne uczucie chłodu. Domy eneergoszczędne, który zostały zaprojektowane i zbudowane w poprawny sposób nie mają problemów z przegrzewaniem się w trakcie ciepłych dni. Gwarantują komfort użytkowania przez cały rok!
 • komfort akustyczny – wszystkie domy energooszczędne na "OSIEDLU SIELANKA" są dokładnie zaizolowane i posiadają szczelne przegrody zewnętrzne, dzięki którym możemy zapewnić wysoki komfort akustyczny wewnątrz budynku.
 • świeże powietrze – nasze domy energooszczędne posiadają szczelną stolarkę okienną. Dopływ powietrza przez nieszczelności został praktycznie wyeliminowany. W celu zapewnienia w budynku świeżego powietrza zastosowaliśmy wentylację mechaniczną, która posiada zdecydowanie więcej zalet, niż wentylacja naturalna. Zamontowana wentylacja gwarantuje stałą wymianę powietrza. Zastosowane w niej filtry sprawiają, że kurz i pyłki nie przedostają się do wewnątrz budynku. Stała wymiana powietrza to pewność odpowiedniej wilgotności, która przekłada się na ograniczenie rozmnażania roztoczy zimą.
 • dostęp światła dziennego – zastosowanie dużych przeszkleń w domach energooszczędnych na "OSIEDLU SIELANKA" sprawia, że możemy maksymalnie wykorzystać zyski cieplne od słońca. Właściwe doświetlenie pomieszczeń wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Przemyślane rozmieszczenie okien ma również korzystny wpływ na ograniczenie ilości zużytej energii elektrycznej na oświetlenie domu.
 • wpływ na środowisko – domy energooszczędne to najlepszy wybór dla osób, którym dobro środowiska naturalnego nie jest obce. Warto pamiętać, że ponad 40% zużycia energii w UE powodują budynki. Wybierając domy energooszczędne na "OSIEDLU SIELANKA" stawiamy nie tylko na znaczące ograniczenie kosztów utrzymania nieruchomości, ale też dbałość o środowisko naturalne. Nie warto tracić czasu na domy w miejscowości Katowice, Ruda Śląska, czy Zabrze budowane w tradycyjny sposób. Domy energooszczędne to prawdziwa inwestycja na przeszłość!
 • koszty użytkowania – stale rosnące ceny energii sprawiają, że koszty utrzymania nieruchomości potrafią być wysokie. Największe zużycie generuje zawsze ogrzewanie, dlatego zadbanie o szczelność budynku jest niezmiernie istotne. Domy energooszczędne na "OSIEDLU SIELANKA" tworzone są z dbałością o te aspekty już na etapie projektowania. Gwarantujemy, że nasze nieruchomości są faktycznie energooszczędne, a plusy zakupu nowoczesnego domu odczują Państwo w stanie domowego budżetu.

Domy energooszczędne to przyszłość, stając przed wyborem nieruchomości warto wziąć to pod uwagę. Nasza inwestycja to nie tylko perfekcyjna nieruchomość to również przemyślana infrastruktura osiedla oraz dogodne usytuowanie. Katowice, Ruda Śląska, czy inne większe miejscowości są w zasięgu Państwa dłoni. Warto postawić na sielankowe życie i stać się właścicielem domu energooszczędnego w Mikołowie lub Tarnowskich Górach.

 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013_PRODUKT          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2013          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014          OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015 

OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2014_BRONZ           OSIEDLE_SIELANKA_JAKOSC_2015_SREBRO

  OSIEDLE_SIELANKA_Gazele_Biznesu_2014

Powrót na górę